1. Moguć prelom malog prsta na nozi

    Pitanje broj: #163083

    Udario sam mali prst na nozi i vec 10 dana se ne vraca u normalu. Otok je spao i ne boli me (ne koristim nista za bolove) ali me boli prednji deo stopala kad stanem na njega i ako stojim par min krece da mi modri ta noga. Da li da ostavim to tako, i jel se to vremenom vrati u normalu, ili da se obratim lekarima (nemam zdravstveno osiguranje).

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • Verovatno se mislili  da se mali prst "ne vraća na mesto" u svoju prirodnu poziciju. Potrebno je da uradite pregled i RTG, moguće da se radi o prelomu proksimalnog članaka malog prsta sa pomeranjem ulomaka. Ako je to, potrebno je uraditi repoziciju prsta i stabilisati ga uz 4. prst, rasteriti se od oslonca na prednji deo stopala.

Komentari na pitanje: #163083

    • Dijagnoza je 92.5, stavljen flaster već 10 dana, veliki bolovi i otok koji ne spada uopšte, čak i kad mirujem. Da li je potrebno nešto više od flaster imbolozacije?

    • imam frakturu medijalne falange treceg prsta sa frakturnim pukotinama bez pomeranja delova i prst(ruka) mi je stavljena u gips pa me interesuje da li je trnjenje prsta na mestu preloma normalna stvar? sve je jos sveze,par dana od povrede

    • Milka Davidovic 21. 06. 2021.

      Udarila sam palac na stopalu bas jako da me mnogo boli. Mogu da ga pomjeram ali istovremeno me boli i trni ne mogu normalno da hodam da li je u pitanju prelom i da li da idem kod ljekara?