1. Povreda maleolusa

    Pitanje broj: #163376

    Kako da saniram povredu maleolusa. Prošlo je više od pola godine, mislio sam da je prošlo jer sam prohodao, sada se javljaju nove indikacije, boli me povreda i žile.

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • Umesto odgovora potrebno je znati

      1. koji maleolus

      2. koja povreda

      3. mehanizam povrede.

      4. tok lečenja i  promene kliničkog nalaza.

      5. hrončna upala tetiva se često javlja kao posledica nelečene povrede regije skočnog zgloba, ili samih struktura unutar skočnog zgloba.

      U pomoć bi dobro došao UZ, RTG, evenutalno i MR ako se proceni da se radi o izrazitijem oštećenju hrskavice i ligamenata.  Kada se definiše supstat bola onda je protkol lečenja poznat i u kraćem vremenu se može očekivati poboljšanje.

      Potrebno je na prvom mestu doći na pregled.