Nezgodno sam doskocila na plocice u bazenu, sada me cela peta jako boli, snimila sam petu i nema kostane traume radiolog mi je rekao da sam najverovatnije nabila petu. Ali ja ne znam sta bi to znacilo a i ne znam sta da radim da se bol smanji.

    Odgovoreno: 04. 08. 2021.
    • Poštovana

      Ako je peta i dalje nastavila da boli i da otiče, a da pri tome ne možete da se oslonite na petu bez bola, moguće je da postoji prelom koji nije jasno vidljiv na RTG snimanju. Što možete odmah uraditi je  rasterećenje povređene noge, lokalno stavljajte hladne obloge, hod sa štakama bez oslonca na nogu kao  i procedure rane fizikalne terapije. Cardioprin tablete 1 uveče. U slučaju da se bol ne smanjuje, ili naprotiv da  tegobe rastu i posle navedenih preporuka, potrebno  je načiniti pregled od strane ortopeda i eventualno CT sken radi evaluacije povrede i daljeg lečenja.

      S poštovanjem