Pozdrav. Doziveo sam saobracajnu nezgodu motorom, Operisana mi je podlaktica i kljucna kost . Pomeram prste , ali ne mogu da podignem ruku uopste. Proslo je tri nedelje od kako sam skinuo gips..Mislim da mi je rame iscaseno ,a to mi je rekao i fizijatar kod kog idem na terapije ,rekao je da sumnja s obzirom na to kako mi misic izgleda. Zanima me da li je moguce da su mi ostavili iscaseno rame zbog nekih razloga u koje se ja ne razumem ili to nije moguce? Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 08. 2021.
    • POštovani

      na priloženom snimku rame Vam nije iščašeno.

      Nemogućnost pokretanja  dolazi najverovatnije od  dugotrajne imobilizacije nakon preloma.  U obzir dolazi i povreda muskularnih komponenata ramena - rotatorne manžetne koja se može proceniti MR  pregledom i kliničkim pregledom nakon dovoljno dugog  fizikalnog tretmana

      Potrebno je da se aktivno uključite u fizikalne procedure pod kontrolom stručnog lica.

      Nakon toga javljate se kod specijaliste za rame

      S poštovanjem