Poštovani doktore(doktorice), Volio bi da mi protumačite ovaj snimak

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • POštovani,

      vrvlo je teško tumačiti snimak bez kliničkog pregleda. Snimak nije zadovoljvajućeg kvaliteta

      Na ovom snimku ( samo AP snimak  levostarnog skočnog zgloba) ne vide se sigurni znakovi povrede koštanih struktura,prisustva edema ,kao ne neprirodnih kalcifikacija. MOže se postaviti sumnja na subhondralu leziju medijalnog segmenta talusa , ali se mora načiniti korelacija sa kliničkim pregledom, snimkom iz drugog pravca kao i ev. snimak  druge noge.

      S poštovanjem