Poštovani,

    Interesuje me cena intervencije: Perkutana vertebroplastika i kifoplastika Majka ima osteoporozu, odavno su joj dva pršljena prelomljena i spljoštena. Pored toga ima lupus, r.artritis, imala je i moždani udar prošle godine. Bila joj je oduzeta leva strana, ali brzo joj se vratila pokretljivost. Ima bolove u lijevoj nozi, i nije samostalno pokretna. Doktori kažu da je to zbog slomljenih pršljenova. Čitao sam na internetu da ovom metodom u nekim slučajevima može i da se vrati visina slomljenom pršljenu koji je spljošten, čime se djelimično koriguje i pogrbljenost, odnosno pogurenost.

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • Poštovana

      u odredjenim slučajevima je moguća vertebroplastika koja koriguje visinu  pršljena, ali to zavisi od  više faktora.  U zavisnosti od  kliničkog stanja pacijenta, perkutana vertebroplastika na dva pršljena iznosi oko 450000 dinara pa na više ( u privatniim ustanovama)

       S poštovanjem