Postovani! Prije 15 dana slomila sam ruku (dvije kosti iznad sake) prilikom pada. Nosim langetu ako ispravno kazem ali bolovi ne prestaju, to je neopisiv bol i ruka mi je stalno otekla. Da li to kost nije vracena u prvobitni polozaj ili razlog moze biti nesto drugo. U petak imam kontrolu ali ne mogu izdrzati bolove. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 27. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Boli se javljaju najčešće zbog velikog otokoa koji je nastao kao posledica preloma. Kako ste naveli da imate longetu, potrebno je odmah da se javite nadležnom ortopedu ili lekaru koji će imobilizaciju korigovati odnosno popustiti. Ako niste u mogućnosti da brže dodjete kod lekara, a prsti us vam izuzetno otekli, čak i promenili boju, morate odmah da središnji deo longete (na kojem nema gipsa) proseći i otvoriti kao knjigu da bi ruka mogla da "diše". U protivnom može doći do ozbljnih oštećenja struktura šake. Potrebno je šti više da vežbate prstima to dobrinosi smanjenju otoka. Nemojte u ovom momentu da vas brine položaj ulomaka on se uvek može i dodatno korigovati.