Sve cesce javlja mi se ostar bol u kolenu poput oboda noza, koji je trenutan, nekad bude tako ostar da mi oduzme stabilnost u toj nozi. Brzo prodje pa se opet desi. Desava mi se isto kada ustajem, prati ostar bol. Nemam otok. Svaku dan prelazim dnevno pesacenje preko 20 kilometara. Da li se radi o povredi meniskusa?

    Odgovoreno: 27. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Oštar bol u kolenu može biti različite etiologije. Kako niste naveli vaše godine, kao ni to da li ste imali povrede ili bolesti ne mogu vam preciznije reći. Bol može biti vezan i za strukture kosti, hrskavice, te mekih tkiva regije kolena. Ako niste imali povreda najverovatnije se radi o prenaprezanju mekotkivnih struktura kolena koje mogu dovesti do privremeno oštrog bola. Uzrok ovog bola je obično izvan samog kolenog zgloba. Za detaljnije mišljenje potreban je pregled ortopeda.