Moj sin ima 9, 5 godina, već 15 dana se žali na bol u kuku i počeo je da hramjje i da se krivi na desnu stranu. Javili smo se pedijatru snimili su mu kuk i rekli da miruje i pije brufen sirup. Dječak trenira fudbal i imao je utakmice neposredno prije toga ali kaže da se nije povrjedio? Ja sam jako zabrinuta jer vidim da se stanje ne popravlja, pa bih vas zamolila da kažete svoje mišljenje ili da nas savjetuje te kome da se još obratimo? Unaprjed hvala!

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se uradi uz oba kuka i rtg oba kuka u stojećem položaju, tada ćemo imati mnogo više informacija. Najčešći uzrok hramanja je synovitis transitoria, neki od imunoloških oblika astritisa, kao i odredeni oblici propadanja hrskavice na prvom mestu leg- calve-perthes bolest. Kod aktivih futbalera moguće je povreda mekih struktura noge, sportska prepona. . . Molim posaljite na uvid tražene nalaze, odnosno dovedite detet na pregled.