Dobro vece doktore, imam 16 godina i prije mjesec ipo povrijedio sam koljeno na fudbalskoj utakmici. Imao sam neizdrzive bolove i odmah sam posao kod ortopeda, na rengenu su mi rekli da je zgnjecenje mekih tkiva i blago istegnuce ligamenata, medjutim mene je koljeno boljelo i nisam mogao da ispravim nogu i ortoped mi je dao uput za mr i na nju su mi ustanovili ovo: lezije zadnjih rogova oba meniskusa. Ruptura prednjeg ukrstenog ligamenta. Reaktivni sinovitis. Doktor mi je rekao da imam sve indukacije za operaciju, ja se sad razmisljam da se operisem ili ne, i ako se ne oprerisem da li cu imati trajne posledice, sta mi vi preporucujete i gdje da se operisem? Pozdrav, unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Ako se profesionalno bavite sportom svakako vam savetujem da se uradi ligamentoplastika lca. Tretman meniskusa se radi u zavisnosti od vrste oštećenja. Svakako naš stav j da se očuva prioda i da ako je moguće meniskus bude ušiven. U našoj ustavni izzdio novi sad klinika za dečju hirurgiju, hajduk veljkova 10, (pošto ste maloletnik) se radi ove operacije rutinski tehnikom fiksacije endobutton (tetrafascikularni graft) . Ako se ne operišete noga se može kondicionirati da imate vrlo dobar kvalitet života ali bez preteranih opeterećenja. Ako se ne operišete, a nogu dobro spremite i ne izlažete se preteranim naprezanjima ne morate imati trajne posledice. , ali je vrlo moguće da ćete ih imati.