Imam higrom na desnoj ruci i ortoped mi je rekao da ce da vrsi punkciju. Na levoj nozi kod skocnog zgloba imam kostanu izraslinu, a ona je valjda koliko sam ja shvatila kostani higrom i on mi je rekao da moram da idem na operaciju pod lokalnom anestezijom. Molim vas kazite mi nesto vise o ovome?

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Vveoma je važno da načinite ultrazvuk promene jer se na njemu vidi prisustvo komunikacije higroma sa okolnim strukturama, da li je sa zglobom ili sa omotačem tetive. Na osnovu toga se planira i lečenje: punkcija ne mora dovesti do trajnog izlečenja ako higrom ima komunikaciju sa zglobom, sklerozacija može dati dobre rezultate, operativno lečenje dovodi do kompletnog izlečenja. Koštani higrom kao entitet ne postoji, za detaljnija objašnjenja potrebno je da vas pregledam.