Vec par meseci imam problem sa kolenom. Iznenada me je toliko zabolelo, da nisam mogla da hodam. Bila sam kod ortopeda i prepisao mi je neke tablete. Posto sam saznala da sam trudna nisam ih uzimala. Da li smem neke kreme da koristim za masazu, i koje?

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Ostaje mi nejasno šta je tačno "problem" u kolenu. Ako niste prethodno preležali nikakve bolesti, odnosno to koleno nikad nije bilo povređeno, verovatno teobe nisu od samog zgloba nego u mekotkivnim strukturama regije kolena. Nisam pristalica uzimanja bilo kakvih lekova u trudnoći. Mislim da bi vam čak i masaža odnosno primenabazične fizikalne terapije dovela do značjnog poboljšanja. Čak da probate samo tuširanje kolena dva do tri puta na dan toplom vodom u regiji bola oko 10 minuta pogotovo pred spavanje bi moglo dovesti do značajnog poboljšanja. Naravno najbolje vas je prvo pregledati tek tada vam mogu dati preciznije mišljenje.