Postovani ja imam 35 godina prije nekoliko dana snimala sam donji dio kicme a prije 2 godine vratu kicmu i evo kako glasi nalaz: rtg vratne kicme vratna lordoza sa prelaskom u kifozu uz suzenje intervebranog prostora c4 c5c6 kao i unkartrozu. Rtg slabinske kicme vidljiva asimetrija znaka sovina kljuna sa lumbalizacijom s1 uz artrozu intervebranih zglobova. Molila bih vas da mi objasnite ove nalaze posto mi je doktor rekao da imam urodjenu deformaciju u slabinskom dijelu kicme da li je moja situacija ozbiljna i sta da preduzmem hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Niste naveli vaše tegobe. Rtg kako god da je tumačen ne mora da odgovara stvarnoj kliničkoj slici, u principu leči se pacijent ne rtg snimak, odnosno ne mora da bude niša dramatično. Najbolje da pomoć potražite u ihob banjica u centru za spinalnu hirurgiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #110502

    • Prof. dr Dušan Marić 03. 01. 2013.

      Poštovana vaši problemi svakako potiču od slabinskog dela kičme ili regije kičme. Nema jasnih podataka o kvalitetu i periodici bola samo da je bol u krstima. Da li bol zrači, kada, koliko dugo i da li bol vezujete za neku fizičku aktivnost su osnovna pitanja. Smatram da treba da načinite mr ls kičme koji će definisati problem, uradite i uz bubrega i male karlice, takodje treba se se isključe moguće ginekološke bolesti. Obavezno se javite fizijatru ili hirurgu koji će vaa se posvetiti u dijagnostici i lečenju. S poštovanjem dr marić

    • Postovani dr maricu mene krsta bole stalno jedino sto se mjenja to je intenzitet boli nemogu dugo da stojim tada dobijem bolove i u kukovima pa ako slucajno procitate ovaj komentar bila bih vam zahvalna ako biste mi dali svoje misljenje