Postovani, moja dijagnoza glasi. Spina calcanei pedis lat dex. Zelela bi da mi kazete sta je najbolje uraditi, imali leka ili moze operacijom unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Radi se o stanju koje se javlja najčešće kod starijih ali može i kod mladjih koji je posledica dugotrajnog stresnog preopterećenja pripoja plantarne fascije. Fizikalni tretman daje odlične rezultate, pogotovo faktori rasta i schock wave terapija uz obaveznu primenu uložaka. Operacija je rezervisana samo za teške uporne slučaje koji ne reaguju na konzervativnu terapiju.