Ustanovljen mi je prelom dijafize fibule 21. 12. 2012. Nisu mi namestali kost i stavljena mi je nadkolena langeta. Pa me interesuje da li bi mogao nekako da ubrzam proces oporavka, osim naravno preporucenog mirovanja. . . Uzimam tablete vitamina d i ca, kao i sumece tablete pijem. . . Da li postoje neke metode fizikalne terapije koje bi mi pomogle u tome trenutno? Poput magneta mozda ili nekog drugog. . . Hvala unapred!!!

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Da bi se najoptimalnije savetovalo lečenje potrebno je da vidim rtg snimak. Principijelno gipsana imobilizacija treba da je što kraća i da se krene sa stimulacijoom koštanog zarastanja kao i mišićnog oporavka. U zavisnosti od vašeg uzrasta mislim da bi već dana mogli da skinete imobilizaciju i da krenete sa aktivnom rehabilitacijom.