Postovani, imam problem sa levim kolenom. Otezano se krecem, imam bolove i otok iznad casice kolena. Radio sam rtg zgloba kolena, gde je ustanovljeno da mi je suzen medijalni deo zglobnog prostora levog kolenog zgloba. Primao sam terapiju od 13 injekcija (mislim da je u pitanju kombinacija penicilin-diklofenak, ali nisam siguran) . Posle toga koristio sam kapsule pentraksil i tablete diclorapid. Nakon toga sam upucen kod fizijatra, koji mi je produzio terapiju diclorapida. Posle svega toga, poboljsanje je minimalno, te vas molim za vase misljenje. Unapred zahvalan, simo

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Otok može da bude posledica povrede, ali i akutne i hronične bolesti. Nije u potpunosti jasno prikazanqa klinička slika te ne znam da li ste dobijali antibiotike zbog infekcije kolena ili zbog nečeg drugog. Ako se radi o infekciji kolena petrexyl nije najoptimalniji antibiotik za lečenje infkecije zgloba kolena. Možda se radi o samo promenama na koži? Suženje prostora zgloba je se često vidja kod degenerativnog propadanja hrskavice kolena itd. . . Potrebno je da vas pregleda specijalista za ortopediju.