Zdr 9 dana posle operacije acl-a na levom kolenu, gledajuci kako se igraju deca fudbala ispred kuce uzmem i sutnem loptu desnom zdravom nogom, kad sam sutno na lijevo sam zasto nesto malo jace i tu sam osetio neku reakciju na lijevu bocnu stranu kolena. Operisani ligament je u redu, znaci trcim bez problema, savijam nogu skroz itd. Bol nekad nestaje, pa se vrati. Bas na tu levu stranu koleno krcka ko da je nesto otkaceno. Bol najcesce osetim dok vezbam zatezanje misica. Inace sam 3 meseca od operecije. Pozz: )

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovani,
      U momentu udarca prebacili ste kompletnu silu tela sa zdrave na operisanu nogu što je jako nepopularno odmah nakon acl operacije. Svakako steopteretili tibijalni deo ligamenta. Za više informacija potreno je da navedete tehniku operacije i protokol rehabilitacije. Neki put dolazi do migracije grata u tunelu dovoljno je i jedan mm pa da se promene biomehnička svojstva grafta. Niste rekli gde tačko osećate bol. Potrebno je da vas pregleda operater.