Postovani, imam 16 godina zadnjih godinu dana me boli koleno. U pocetku su me bolela oba, ali me sada boli samo jedno (levo koleno) kada me boli javlja se nestabilnost, nogu kada savijem puca i javlja se bol. Bila sam perthodno kod lekara i rekli su da je od rasta. Medjutim bolovi su jaki, desi se da ne spavam celu noc. Da li je moguce da se ne radi o bolovima rasta?

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Mogu'e je da se ne radi o bolovima rasta, pogotovo ako ste fizički aktivni, a nikada ranije niste imali povredu. Niste opisali kakve su osobine bola i nestabilnosti kao i tačna lokalizacija bola intezitet propagacija, doba dana kada se bol javlja, da li je vezan za neku aktivnost itd. Najbolje da se obratite specijalisti za dečju ortopediju koji treba da načini rtg snimak i klinički pregleda, tek onda bi vam prava dijagnoza bila bliža.