Prije 10. God mi je ustanovljena skolioza torakolumbalne kičme t1w t2w sagitalni tomogrami ls segmenta do nivoa th11 kao i t2w i pd transverazalni tomogrami l3 s1 segmenata. A prije mijesec dana očitali su mi slike da mi je u donjem dijelu otišla kičma za 55 cm šta da radim i kom da se obratim hvala unaprijed

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o torakolumbalnoj skoliozi podmaklog stepena (mislim da se radi o 55 stepeni ne o 55 cm) koja je strukturanog karaktera. U zavisnosti od uzrasta i vrste skolioze kao i mišićnog statusa skolioza ima svoj tok i prognozu. U toku aktivnog biološkog rasta rezultati su bolji trajniji. Bez obzira na ovako izraže deformitet, najbolje rezultate bi ste postigli metodom po schrothu. Izlečenje nije verovatno, samo izvesno poboljšanje do određenog stepena, koje u nekimslučajevima može biti značajno, i da vam značajno poboljša kvalitet života. Potrebno je da se obratite specijalisti za ovu metodu ako želite konzervativno lečenje. U obzir dolazi i hirurško lečenje skolioze za to je potrebno da se javite u ihob banjica spinalni centar.