Pre vise od mesec dana presao mi je auto preko stopala tacnije pete i tog predela bila sam u bolnici fiksirali su mi zglob i na snimku se nije video nikakav prelom. Da li je doslo do nekih komplikacija ili preloma posto mene zglob i dalje boli i nema istu pokretljivost, koci me bol prilikom pomeranja.

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da posaljete rtg snimak. Svaka povreda skočnog zgloba ostavlja ograničenje pokretljivosti te je nakon običnih distorzija stopala iskočnog zgloba, takođe neophodna rehabilitacija. Jedan dan imobilizacije uslovljava oko 3 dana rehabilitacije do povratka u normalno stanje kao pre povrede. Vežbajete i jačajte ekstremitet. U slučaju intezivnih tegoba javite se na kontrolu ortopedu ili fizijatru.