Poštovani, vidim da mnogima pomažete, pa sam vam se odlučila obratiti. Radi se o boli u desnom koljenu. Prije točno 12 mjeseci sam dvaput pala na jednom natjecanju na faksu. Prvo pri skakanju u vreći, tu sam ostrugala kožu i zavrijedila modrice, nateklinu. Potom nedugo nakon pala na isto koljeno preskakući ogradu. Znam da zvuči presmotano, prije sam se bavila sportom, ali tih godinu dana nisam. Ni ovu godinu od pada. Nisam nikako išla slikavati jer su mi govorili da će proći. Namazala sam koljeno s nekom masti i mirovala, i tako mirovala godinu dana (tu i tamo samo neko duže hodanje ili plivanje) . Modrica na prednjoj strani je bila još par mjeseci a potom su ostali samo ožiljci. Bolilo bi me na dodir ili pri većoj fizičkoj aktivosti ili dužem hodanju. Sama sam to povezivala sa svojim ne-vježbanjem, dugim sjedanjem i ravnim stopalima. Ali srećom nesrećom opet sam pala na isto koljeno pri 2 tjedna, ovaj put u pitanju je bio lakši pad i malo modrica. Koljeno me opet počelo boliti i glupo mi je slikati jer će mi se smijati zašto nisam dosad došla. Bol je u prednjem dijelu koljena, oko patele. Ne boli me kod opružanja ili savijanja noge, već je to mjesto osjetljivo na dodir rukom. Kad sam u opruženom položaju na nogama i palpiram patelu od potkoljenice ka natkoljenici osjećam kako je lijeva ''nepomična'' osim ako jako ne povučem, dok ozlijeđena desna se lagano pomiče i kao da ''krcka''. Dok ležim, čučim ili sjedim i pokušavam isto to se ne događa. Pokušala sam progooglati i nisam našla odgovor, jer većinom ozljede imaju sportaši što ja nisam. Sa ostalim zdravljem je sve super. Sumnjam na prepatelarni burzitis, ali se nadam da nije. Hvala na utrošenom trudu i vremenu, veliko hvala. Pozdrav!

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o preopterećenju vezivno tkivne mrežice oko kolena. Moguće je i da se radi i hroničnoj povredi hrskavice. U našoj ordinaciji ovakva stanja rešavamo fizikalnom terapijom i davanjem injekcija za obnavljanje hrskavice i tkiva tzv. Fakori rasra koji stimulišu prirodne resurse tkiva radi prirodnog oporrvka. Ova vrsta terapije se preporučuje iz razloga što bi ona mogla da reši uzrok, a ne posledicu tegoba. Potrebno je da vas pregledamo.