Postovani, vec dosta vremena imam porblem sa skocnim zglobom. Tj. Tetivama i ligamentima oko njega. Pre 1 god sam malo nategao taj zlob na fudbalu, nisam ga iskrenuo, nego napregao zglob. Ot tad bol se javlja u celom zglobu (mislim na tetive) bol je ponekad jaka i siri se u ahilovu tetivu i prema kolenu sa spoljne strane. Probao sam sve masti i kreme ali ne vidim nikakvo poboljsanje. Na spoljnem delu zgloba je uvek prisutan blagi otok. I kad se vremenom oporavim, posle odredjenog perioda problem se pojavi sam od sebe ili mi je dovljna mala sitnica (dugo hodanje) da se problem vrati. Hvala!

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Svakako trba imati na uvid rtg snimak i treba vas pregledati. Najverovatnije se radi osindromu hroničnog prenaprezanja ligamenata može i maloj nestabilnsti, koja rezultuje pormećajem mišićnog tonusa muskulature potkolenice. Savremena terapija podrazumeva davanje faktora rasta u cilju brzog oporavka i fizikalni tretman u cilju optimizacija mišića koji štite skočni zglob. U slučaju da se radi o povredi hrskavice svakako je na prvom mestu tretman faktorima rasta, sa stimulacijom hondralnog oporavka.