Dobio sam dijagnozu koja je ova contusio capitis fractura vertebrae c 6 s 12. 2 sta to znaci? I koje su moguce posledice? Gde se nalazi c 6 u kom delu vrata ili ledja? Unapred zahvalan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Navedena dijagnoza predstavlja nagnječenje glave sa prelomom šestog vratnog pršljena. Pomenuto stanje može biti vrlo ozbiljno stanje koje može da ostavi trajne posledice po kvalitet života. Prelom na ovom novou može da prodje bez bilo kakvih posledica i zaraste bez komplikacija. Međutim čak i najmanja ponovna trauma oštećenog segmenta može dovesti i do kompletne oduzetosti udova. S obzirom da se nasa komunikacija odvija preko interneta savetujem strogo mirovanje, nošenje okovratnika i kontrolu odmah kod ortopeda i/ili neurohirurga koji će roceniti vase stanje i dati vam dalja uputstva za lečenje i praćenje. U svakom slučaju izbegavajte sve fizičke aktivnosti koje mogu dovesti do ponovnog povređivanja.