Postovani doktore javljam se zbog problema sa oba stopala. Prije 4 mjeseca imala sam jake bolove na desnoj strani ledja koja se sirila na lijevu nogu, koristila sam diclofenak i kao da mi je pomoglo, medjutim bol je sisao u oba stopala a posebno me muci lijevo stopalo i imam poteskoce sa hodanjem jer od bolova ne mogu stati na petu. Ja tu nogu vucem a doktori kazu da je upala misica i ne znaju dokle ce to biti tako. Koristim ipren protiv bolova koji mi ni ne pomaze. Cula sam za jedan lijek remoxicam (piroxicam) 20 mg koji je moja svekrva koristila sa istim problemom. Ja sam oboljela od stitne zljezde i koristim levaxin 50 mg i koristim isto tako losartan/hydrochlorothiazide krka 50 mg/12, 5 mg zbog povisenog pritiska. Moje pitanje je da li smijem koristiti remoxicam ili mi imate preporuciti nesto bolje da se spasim od ovih tegoba. Jako bi vam bila zahvalna ako mi mozete odgovoriti na email, mogu i nazvati ako treba. Unaprijed zahvalna pacijentica iz svedske

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Mislim na bi najbolje bilo da se prvo utvrdi uzrok tegoba pa onda da se koriste lekovi. Na prvom mestu treba da uradite pregled kod ortopeda da se izdiferencira da li se radi o bolu u peti kao posledica lumboishialgije odnosno kompresije živca u regije slabinske kičme ili izolovanog bola u predelu stopala-pete. Potrebno je na prvom mestu da načiniti mr slabinske i krsne regije (ls kičme) te da nakon toga probate da rešavate uzrok vaših tegoba ne samo posledicu. U slučaju da se radi o izolovanom bolu u peti postoji mnogo rehabilitacionih procedura koja, u zavisnosti od uzroka, mogu relativno brzo i lako rešiti vaše probleme.