Imam 20 g, i imam probleme sa zglobovima u cjelo tjelo, najvise osjetim u desni ramen u koji imam instabilitas. . U yglobu u ramenu osjetim veliki luft kji je poce vec 5 g prije. Umori mi se puno ruka kad nesto i radim i stalno mi skoci kad je drzimu neugodnu poziciu. Studiram arhitekturu i isto kad crtam imam probleme nemogu nekad dobro kontrolirat ruku. Jel se to moze operirat ili da se nesto drugo radi da se stanje popravi malo. . . Hvala na sve i oprostite ne smetnju (ja sam iz albanije pa neznam dobro vas jezik)

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Najverovatnije se radi o nekoj od nestabilnosti ramena udružuno verovatno sa laxitas generalisata. Pravi put vam je da se javite oropediju na pregled i nakon toga načiniti mr pregled ramena te da se nakon toga proveri uzrok tegoba i vrste mogućeg lečenja. Moguće da tegobe uopšte ne potiču od ramena nego odvratne kičme. . . Ako je uzrok rame može se operisati sa velikim stepenom uspeha. U određenim slučajevima čak i rehabilitacija dovede do zadovoljavajućih rezultata.