Duže vreme imam jake bolove u kolenima i teško se krećem. Na snimku zglobova (šaka, stopala i kolena) vide se znaci artroze na dip zglobovima iv i v prsta obe šake, vidi se i manja subkortikalna cista na glavici medijalne falange trećeg prsta desne šake. Interesuje me da li postoji lek za ovu bolest i kako se zove? Napominjem da imam višak kilograma.

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Na osnovu vašeg pitanja verovatno ste osoba srednje ili starije životne dobi, takodje nema podataka o drugim bolestima i stanjima koje možda postoje. Pravi odgovor na vaše pitanje je: postoje procedure i lekove koje značajno mogu da obalaže trenutno stanje i da, u zavosnosti od mnogih faktora, obezbe jedan pristojan vremenski period dobar kvalitet života. U savremenoj regenerativnoj ortopediji postoje protokoli lečenja hrskavice koji se prilagođavaju uzrastu, stanju i materijalnim mogućnostima pacijenta. Svakako treba da se javite na pregled na osnovu kojeg se može proceniti mogućnosti lečenja.