Imam uganuce 3 stepena noznog zgloba, , , pkidani su ligamenti, , , sad vi meni recite koliko je potrebno da to zamladi??? I dali je potrebna longeta ili nesto vise??

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Savremena ortopedija i rehabilitacija poznaje mogućnosti brzog oporavka nakon distorzije skočnog zgloba, a u zavisnosti koliko je vremena prošlo od povrede. Nošenje longete se nakon desetog dana ne preporučuje osim u slučaju preloma. Korisnija je fizikalna terapija sa procedurama ligametarnog zarastanja bez oslonca na nogu sa jačanjem muskulature cele noge i poštedu od svih aktivnosti koja mogu dovesti do ponovnog povređivanja.