Postovani, imam bebu 7 meseci. . Pre par dana sam je u igri podigla u vis i nesto mi je kvrcnulo u predelu grudne kosti, imala sam osecaj da se nesto pomerilo. . Poput iscasenja kolena ili sl. .: -) . . Bolelo me je celu noc al vec ujutru je bol prestao. . Sada boli na dodir i to je to. . Nemam bas vremena da idem lekaru pa zato pitam. . . . Ako je nesto ozbiljno da ipak potrazim savet licno. . Uz sve to imam vec duze vreme bol u levom zglobu nekad me toliko boli da bih poludela. . . Verovatno je od nosenja bebe al ipak da napomenem. .: -) ) unaprad hvala na odgovoru. . Pozdrav od ukocene mame. .: -) )

    Odgovoreno: 07. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije, po vašem opisu se radi o subluksaciji (delimičnom iščašenju) zgloba prvog rebra i grudne kosti, mada ni subluksacija ključne kosti se ne može isključiti. Ako ne ponavljate navedeni mehanizam povredjivanja, problema neće biti. Mirujte lokalno hladni oblog, analgetika, ne ponavljati aktivnosti koje mogu dovesti do povređivanja (kapsula zgloba i ligamenti se istegnu i oni moraju da se spontano saniraju) .