Postovani, ja sam prije 10k dana skliznula niz stepenice, povredila stopalo. Medjutim nisam otisla doktoru, sada sa spoljasne strane stopalo mi na sredini otice. . . Sve sad plavi jer sam stavljala obloge koje su mi ''stariji'' ljudi savjetovali. . Prkeo noci obloge hladne stavljam, ujutro spadne otok, medjutim, nakon par koraka opet natece. . Tako je vec 8 dana. . Kod nas je medicinski sustav takav da ne bi svakako ni dosla na red a ni dobila adekvatnu dijagnozu. . . Sad sam pocela i sa stezanjem noge u toku dana i po noci, i medicinske sestre mi govore da je uganuce. . I hvala vam unapred

    Odgovoreno: 07. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o uganuću skočnog zgloba sa delimičnim pucanjem ligamenata. Terapija je fizikalna, hod sa štakama bez preteranog oslonca na nogu (do 50% telesne mase) , lokalno lioton gel, te fizikalna terapija po protokolu za distorziju skočnog zgloba. Nakon toga poželjno je da ojačate mišiće.