Poštovani, juče sam postavio pitanje vezano za otok desnog kolena sa unutrašnje strane. Dobio sam nalaz sa ultrazvuka - palpabilni trdoelasrični (verovatno greška u kucanju) tumefakt medijalne strane desnog kolena se vidi kao preosalno položena, intraartikularna hipoheteroehogena promena, aproks. Veličene 4x2cm laesio foc genus l. Dx. Ortopedu, dalje pretrage

    Odgovoreno: 07. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Najverovatnije se radi o septiranom higromu regije kolena. Terapija je u zavisnosti od tegoba. Mora pregledati ortoped. U slučaju tegoba velikih potrebno je uraditi i mr kolena jer kod odraslih se često higromi javljaju kao posledica neke patologije unutar kolena. Ako dodje do operacije ona je rutinska.