Pre 19 godina mi je uradjena druga operacija meniskusa na desnoj nozi. Prvu sam imala jos 1978.god. Zbog toga do sada uglavnom nisam imala problema.Pre dva dana, nezgodno sam stala, potom i pala osetivsi snazan bol u podrucju kolena.Moj utisak je da sam istegla ili uvrnula ligamente. Mirovala sam dva dana i stavljala hladne obloge, medjutim sada mi je ograniceno kretanje te noge, ne mogu da je savijem. Recite mi sta da radim, i da li je samo mirovanje dovoljno da se noga vrati u funkciju. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 06. 2007.

    • Ukoliko otok i bolovi i dalje postoje, i pokreti u kolenu su ograničeni, neophodan je pregled ortopeda. Na osnovu kliničkog nalaza utvrdiće se da li poostoji sumnja na ozbiljniju povredu ligamenata kolena, što bi iziskivalo dodatnu dijagnostiku - npr. Magnetnu rezonancu.