Postovani Dr. Zivanovicu, molim vas da mi odgovorite na pitanje. Moj sin je 2 godine i 5 meseci star, ali jos uvek ne hoda samostalno. Rodjen je u 30-toj nedelji, i malo je kasnio u motorickom razvoju. Do 1.5 godina je stupao na celoj nozi. ali sad je poceo da dize desnu nogu na prste. Tako da hoda prilicno nestabilno. Nosio je gipsane cizme, ali stanje se poboljsalo samo za dve nedelje. Posto smo iz Makedonije, molili bi vas da nam preporucite nekog u Srbiji gde bi mogli da se obratimo za pomoc.

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Poštovana, Problemi koje ima Vaše dete se relativno često javljaju kod prevremeno rodjene dece i posledica su oštećenja koja nastaju u vreme porodjaja. Lečenje zahteva timski rad dečjeg neurologa, dečjeg fizijatra i dečjeg ortopeda, kao i drugih zdravstvenih radnika. Postoji mogućnost da se nemogućnost spuštanja celog stopala na podlogu koriguje fizikalnom terapijom, primenom odredjenih injekcija, ili operacijom. U NIšu možete da se javite meni na Kliniku za dečju hirurgiju i ortopediju KC NIŠ.