Imam unuku od 12 meseci. Pocela je da ustaje i hoda uz tudju pomoc,mora se za nekog pridrzavati. Primetili smo da dete hoda na vrhovima prstiju, ne spusta tabane na zemlju u toku hoda. Kad dete stoji stopola redovno stoje,priljubljena na pod, ali cim krene podigne se na prste i tako hoda. Molim Vas da mi odgovorite odgovorite da li je to normalna pojava ili bi trebali da se javimo kod ortopeda na pregled. Naponjem da ja imam troje dece,odraslih , ali takvih problema nisam imala sa njima, pa sam malo zabrinuta. Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Poštovana, Hodanje na vrhovima prstiju kod dece koja su u fazi prohodavanja nije neuobičajena pojava. Ukoliko se dete kada stoji oslanja na cele tabane, i do sada nije imalo nikakve probleme sa razvojem, najverovatnije nema razloga za brigu. Pustite dete da prophoda samostalno i učvrsti hod, pa ukoliko se problem održava, potražite savet dečjeg ortopeda

Komentari na pitanje: #8169

    • Potpuno ista situacija je i sa mojim sinom koji vec ima 22 mjeseca, prohodao je sa 14 mjeseci. Situacija je jos uvijek ista. Kad ga opomenemo, napravi 5-6 koraka normalno, ali nastavi na prstima. Blizi mu se 2. Rodjendan, pa se povecava moja zabrinutost. Sta savjetujete?