Imam hallux valgus. Odlučila sam se na operaciju u Lovranu kod dr. Veljka Šantića. Po njemu je oporavak brz. Samo tri tjedna. Mene su iznenadila iskustva drugih ljudi koji su obavljali operacije na nekim drugim klinikama. Po njima je oporavak izuzetno bolan i dugotrajan, čak do 6 mjeseci. zanima me je li stvar oporavka individualna i postoje li nekakvi zahvati, laserski kojima bi oporavak bio brži i manje bolan.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Poštovana,

      oporavk posle operacije hallux valgusa, kao i posle svake operacije zavisi od individualnih karakteristika bolesnika, vrste primenjenog operativnog zahvata, eventualne pojave komplikacija i dr.

      U svakom slučaju tri nedelje prodstavljaju minimalni period za opravak ali je u praksi on obično duži.