Po nalogu pedijatra je obavljena biohemijska analiza u kojoj je utvrđen povišen nivo alkalne fosfataze (691). U pitanju je devojčica od 11 godina, pa Vas molimo da nam objasnite šta je uzrok i kakve su posledice navedenog stanja.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Poštovani,

      Povišeni nivo alkalne fosfataze, moža ali i nemora da bude povezan sa stanjima ili oboljenjima koštano-zglobnog sistema.

      Samo na osnovu povišene vrednosti alkalne fosfatatze, bez ikavih drugih podataka nemoguće je dati bilo kakav bliži savet, osim da je potrebno sagledavanje pre svega pedijatra, a po potrebi dečjeg hirurga ortopeda.