Imam skoliozu oko 30 stepeni, od kad su mi je dijagnostifikovali, pre 15 godina, radim vezbe, nosila sam oko godinu dana mider, i za sada nemam nikakve bolove. Da li treba nesto vise da preduzimam i da li ce se komplikovati, kad cu poceti da osecam bolove? Hvala.

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      U vašem slučaju se savetuje redovno vežbanje i plivanje nda bi se održala pokretljivost kičme i održavanje telesne težine u optimalnim okvirima. Nema sigurnog načina da se predvidi kada će i da li će da se jave bolovi, u svakom slučaju navedene mero mogu da odlože pojavu tegoba.