Molim vas objasnite mi kako izgleda korset radi lecenja skolioze i da li moze pomoci magnetna ili bilo kakva podrska za pravilno drzanje tela u ovom slucaju?

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      M, ider koji se primenjuje za lečenje skolioze se izradjuje od plastike, prema gipsanom otisku za svakog pacijenta čime se obezbedjuje korekcija kriviine i sprečava dalje krivljenje kičme, mider se nosi preko pamuične majce, 23 sata dbnevno, i skida se za održavanje higijene, vežbe i plivanje. Nosi se do završetka rasta. Sva ostala pomagala koja ste naveli su neefikasna u lečenju skolioze.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45208

    • Trudnica sa skoliozom 15. 12. 2009.

      Nisam lekar, ali imam iskustvo sa skoliozom. U 12 god mi je utvrdjeno da imam skoliozu. U zelji da izbegnemo mider, vezbe, operaciju. . . Probali smo sve, slobodno mogu da kazem gluposti. Od magnetnih traka, steznika, kineske akupunkture, vradzbina. . . Izgubili smo dosta novca, ali sto je najgore izgubili smo i vreme. . . Pa sam nazalost morala na operaciju.