Molim vas za misljenje po nalazu nmr devojcica 14. God neposredno iznad skafoidne i luatne kosti. U mekim tkivima. Ovalna cisticna formacija/zbog bola u tom delu je i radjena nmr. Otoka nema/13*5mm. Koja je t1w niskih t2w/t2w fs izrazito visokih inteziteta signala. Na nacinjenom t2wtransverzalnim tomogramima se prikazuje tanka inertna septa. Znaci ganglion cista mekih tkiva na projekcijimadijalni aspekt levog zgloba rucja. Dok je ostali nalaz ureda. Pitam da li operisati tu cistu. Bol se javlja povremeno. Hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko tegobe nisu velike ili ih uopšte nema, ja predlažem da se sa operacijom sačeka bar 6 meseci. U tom periodu moguće je i spontano povlačenje gangliona. Ukoliko su tegobe takve da onemogućavaju svakodnevne akltivnosti predlažem operaciju. Rizik od recidiva postoji.