Poštovani. Moj sin ima pet godina. 12, 10, ove godine urađena mu je punkcija bekerove ciste ispod lijevog koljena. Gips je nosio 11 dana a zatim par dana elastični zavoj. Problem je u tome što mu je evo dva dana koljeno malo natečeno i ispod koljena se vidi cista. Da li moram kod lekara da se sve to ponovi ili kako može da se mirovanjem i oblozima to da se sanira. Da li postoje kakvi lijekovi da se cista sanira. Njega to ne boli i nije ga ni prije bolilo a inače je nemirno dijete. Hvala.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Bekerova cista se nalazi sa zadnje strane kolena, u zadkolenoj jami. Nije neuobičajeno da se posle punkcije ponovo javi, u uzrastu u kome je vaše dete ja savetujem praćen je, pogotovu kada nema tegoba, samo ukoliko postojen bolovi ili se cista povećava savetujem odmah operaciju. Ukoliko je cista na nekom drugom delu kolena, onda nioje bekerova, i zahteva dalje sagledavanja i evenuralno lečenje.