Postovani doktore.Imam problem vec otprilike oko 2mj.Imam 32g,ravna stopala od djetinjstva.Moj problem je da mi se pojavila bol u lumbalnom dijelu ledja,s vremenom ca 2 tj.bol se pocela siriti dodatno prema torakalnom dijelu pa tako reci zahvatilo skoro cijela ledja.Inace radim 8h dnevno na nogama.Da li stalno stajanje moze biti uzrok ili koje je vase misljenje sta bi mogao biti uzrok???ßBol bude povremeno sve jaca i jaca?Inace nisam zgrbljena naime svi se cude da mogu tako ravno hodati,stajati..Da li taj isti problem moze biti uzrok psihicke prirode,jer naime oko par mjeseci duze imam vecih problema u braku,a inace sam osoba koja takoreci "guta",i trpi.Unapred vam puno hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Poštovana Gospodjo, Izvinjavam, se zbog kašnjenja u odgovoru Bol u donjem delu ledja može biti povezan sa ravnim stopalima i dugotrajnom stajanjem u vašem životnom dobu. Takodje, nepravilno držanje tele, uključujuići i preterano ispravljena ledja takođe može biti uzrok tegoba. Nisma siguran da uzrok leži u problemima psihičke prirode. Savetujem vam konsultaciju sa ortopedom ili fizijatrom, i dogovor o daljim postupcima.