Bebi od 5 mjeseci,pregledom utvrđeno je na lijevom kuku ( čašici  kuka )nedostatak hrskavice.Doktor koji je pregledao bebu,preporučio je specijalne gačice dr.Graft. Molim za vaš savjet!!  Unaprijed hvala!!!

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Na osnovu Vašeg pitanja ne mogu sa sigurnošću da odgovorim, ali ukoliko je ultrazvunim pregledom ustanovljeno da se čašica levog kuka slabije razvija, potrebno je lečenje. Jedna od metoda lečenja su i abdukcione gaćice različitih autora. Izbor metode zavisi od uzrasta, stepena nerazvijenosti, izbora lekara i njegovog iskustva sa pojedinim metodama.