Sta u ortopediji znaci RTG cisticna promena u kalkanusu subtalarno. I dijagnoza na latinskom: Cystis calcanei dex susp. Fascitis plantaris.

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • radi se o šupljini u petnoj kosti, koja je obično ispunjena tečnošću. Ovakva promena može da oslabi kost i dovede do patološkog preloma. takodje moguće je da se javi nelagodnost ili neodredjeni bolovi. potrebna je kosnultacija ortopeda i dogovor o daljem lečenju

Komentari na pitanje: #10692

    • Da li je za ovu dijagnozu potrebna operacija, može li se nastaviti sa sportskim aktivnostima i koliko se smije stajati najduže na nogama s obzirom na posao koji radim.
      Hvala.