Nase dete za 10 dana puni 18 meseci. Sa navrsenih 16 meseci pocela je samostalno hodati, vrlo samostalno i sigurno. Nakon 20 dana samostalnog hodanja, odjednom je prestala samostalno hodati i trazi ruku jednog od roditelja. Evo i danas bez ruke roditelja ne pravi ni korak, osim ako je zaigramo necim, pa hoda oko 3- 4 metra. Molim za savet, moram znati da nije pala i da se nije uplasila od necega. Hvala!!

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Poštovani, prema opisu naj verovatnije je da se radi upravo o tome, da se dete uplašilo (najverovatnije zbog pada) i da zbog toga odbija da hoda samostalnio. Posle izvesnog vremne će prohodati ponovo samostalno. Ukoliko se problem produžava, odvedite dete na pregled.