Imam skoliozu od svoje 11. godine i sa 48 stepeni sam smanjila deformitet na 34. Nosila sam midere milvoki i tlso. Sad imam 21 godinu i zanima me da li mogu uspesno operativnim putem da otklononim preostali deformitet i na kojoj Klinici? Inace dijagnoza je scoliosistorakalis.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Poštovana, deformitet kičme po tipu skolioze, sa uglom po Cobbu od 34 stepena, ne predstavlja indikaciju za operaciju. Operišu se skolioze se krivinom preko 45 - 50 stepeni. Opetrativni zahvati ovog tipa se za sada rade samo na Institutu za ortopedsko hirurške bolesti Banjica u beogradu, pa možete potrežiti i njihovo mišljenje.