Zelim da vas pitam, ako mozete nekako mi pomoci, da mi kazete sta treba da uradim za da se otkrije izvor na ove bolove sta osecam. Pred 2 godine u spavanje sam osetila bol u levoj nogu gore od strane u misic, bol je bio tako bolan ko neko da mi je zabio noz u nogi, i uhvatila mi se cjela noga. Naredni dan kad sam ustala od spavanje, pocela sam da osecam bolove i u drugoj nozi i u oba dve ruke. Osecala sam bol kako mi seta i u ruke i u noge, a i od jedan put sam osecala na razne mjesta bolove u ruke i noge. Kasnije nekoliko mjeseca bol sam pocela da osecam ne samo u ruke i noge nego i u ledza. Poludela sam od bolove. Isla sam kod mog lekara i on mi je dao upute da ispitam krvnu sliku, reumu i tromb. Sve to sam ispitala i sve rezultate su mi bile uredu. I to je bilo sve sto sam ispitala do sada, ja bolove osecam i dan danas ponekad mi dodze da se ubijem od to sta osecam te bolove, mog lekara kaze da mi nije nista, da sam ok, a ja bolove osecam i nisam ok, otrula sam se sa tableta protiv bolova i nista nisu mi pomogle, al barem na tren da mi je prestao bol ali nista. Molim vas pisete mi sta treba da uradim sta da ispitam za da otkrijem od dakle izviraju te bolove, kod nas u makedoniju zdrastvo je mnogo loso ako covjek sam ne uradi nesto za sebe da potraze neke upute da se ispita lekare te ne smatraju za ziv, i zato molim vas pomozite mi, pisala sam vi na makedonskoj ali znam da neke stvare mozda ne bi razumeli pa sad sam vi pisala na srpskog da me razumjete ljepo. Cekam vas odgovor hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Prema navedenom sve ovo što osećate u smislu bolova: njihove pojave, ucestalosti, inteziteta i propagacija bolova ima za potrebu da se obratite specijalisti neurologije. Razlog je taj sto ce on da kvalifikuje bol: koliko je on objektivan i klinički dokaziv, takođe da li vas funkcionalno onesposobljava, a može biti i posledica vaše preosetljivosti koja je ukombinovana sa vašim strahom.
      Sve ovo će razmotriti specijalista koji je predložen da Vas pregleda.