Postovani, imao sam povredu kolena na kosarkaskoj utakmici, uradio sam magnetnu rezonancu i nalaz je sledeci: * zglobni izliv *lezacija acl-a - reptura sa prekidom kontunuiteta u srednjoj trecini, na mestu rupture i u okolnoj interkondilarnoj fosi hemoragicni edem. *prisutni sekundarni znaci lezije acl-a: 1. Pivot shift kostani edem lateralnog kondima femura i lateralnog tibijalnog platoa i dubok kondilopatelarni silkus letaralnog kondila femura (osteoho ldralna impakciona fraktura) 2. Distenzija sa parcijalnom rupturom mcl-a i okolnim edemom 3. Ruptura zadnjeg roga lateralnog meniskusa molim za vase strucno misljenje, unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Radi se o tezoj ligamentarnoj leziji kolena a povredjen je i spoljni meniskkus. Ako ste bilo sportista ili aktivni rekreativac sto pre je potrebno da se javite u neku od kopetetnih ustanova radi utvrdjivanja stepena ostecenja/klinicki, a ne samo magnetnom rezonancom/i postavljanju operativnog plana lecenja gde je artroskopski, endoskopski, pristup lecenju suveren.
      dr v. Basara, alfamedic.