Prilikom hoda sam izokrenula desno stopalo na spolja. Mnogo me je zabolelo i nisam mogla da hodam. Stopalo mi je snimljeno i stavljena mi je longeta. Dijagnoza je fractura basseos ossis mt. Vi. Dex s92. 3 i avulsio cutis et unguls partialis digit iii manus i. Dex s61. 1. Koliko traje opravak i nosenje longete? Tesko mi je da hodam sa stakama i zivim sama, tako da ne znam kako da uopste fukcionisem? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Sto se tice povrede stopala u pitanju je distorzioni mehaniyam povrede, odnosno jace uganuce skocnog zgloba. Ukoliko isto ide sa avulziom odn. Kostanim fragmentom od 5tog prsta stopala i to njegove baze onda je lecenje imobilizaciom duze, ista ta koju imate i ona najkrace je potrebno da se nosi 3 nedelje, a nekad i vise od mesec dana. Cilj nosenja gipsa je obezboljenje i stvaranje uslova za zarastanje otrgnutog fragmenta kosti. Nakon svega ovoga sledi period fizikalnih procedura.
      dr vojislav basara,
      alfamedic beograd