Postovani, pre dve nedelje radila sam mri desnog kolena na rezultatu pise: -zglobna efuzija -suzenje pf i tf zglobnog prostora nizeg gradusa. Artikularna hrskavica ocuvana. -acl edematozan, ocuvanih kontura. Ostale strukture ligamentarnog aparata uredne prezentacije. -prikazane meniskalne strukture ocuvanog integriteta. Rezultat sam vam prepisala doslovce. . . U velikoj sam nedoumici dok cekam zakazani pregled koji je tek za dve nedelje i plasim se jer nisam sigurna sta sve to znaci. . . Lekar mi je rekao da u zavisnosti od ovog rezultata idem na operaciju ili na terapiju. . .

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Iz nalaza koji saljete zakljucak je sto se tice efuzije kolena da ste imali povredu istog ili je znak nekog manjeg zapaljenja zgloba. Suzenje zglobnog prostora je znak degenerativnih promena koje idu sa godinama zivota koji je od coveka do coveka individualan. Ocuvanost ligamentarnog aparata ukazuje da je zglob stabilan a nepovredejenost meniskusadase u kolenom zglobu mogu odvijati neometani pokreti. Kad se sve sumira u pitanju je potreba za fizikalnim procedurama radi obezboljenja pokreta kolena i ojacanje okolnih misicnih grupa sa odrzavanjem normalnog obima pokreta. Iz navedenog ne postoji nikakva bojazan da je potrebna neka hirurska intervencija.
      dr vojislav basara, alfamedic, beograd.