1. Tumačenje izveštaja magnetne rezonance

    Pitanje broj: #151565

    Poštovani,

    Da li možete da mi objasnite koliko će da traje lečenje? Ovo mi je napisano u izveštaju magnetne rezonance: Interkondilarno i u lateralnom kondilu tibie kao i u manjoj meri u medojalnom kondilu femura uočava se izražen edem koštane srži, sa vidljivom vertikalnom linijom frakture bez dislokacije fragmenata. Veći intraartikularni izliv kao i izliv u suprapatelarnoj burzi sa prisutnim manjim sinovijalnim telašcima suprapatelarno mr inteziteta masnog tkiva ddg. U sklopu lipoma arborescens.

    Hvala.

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #151565

    • Molim vas,možete li mi reći kakav je nalaz MR za djevojčicu od četiri godine,zaključak je sljedeći : Diskretno voluminozniji desni venski transverzalni sinus u odnosu na lijevi.Znaci izraženog hroničnog obostranog mastoiditisa.Kalcifikivana pinealna žlezda. Inače,MR smo radili po preporuci dječijeg neurologa,zbog convulzija.Do neba vam hvala unaprijed!