1. Problemi sa stopalom

    Pitanje broj: #151776

    Pozdrav! Molim Vas da mi pomognete!

    Problem je počeo još sredinom leta, samo žuljanje u stopalu i blagi bol od prstiju malog i domalog i srednjeg na levom stopalu. Naglašavam, vozim inline rolere oko 35 godina već aktivno. Posle tog žuljanja i hladjenja, pred zimu počne da mi se vuče i zapliće leva noga  dok hodam da bi nakon još 20 dana samo posle nekogog čudnog golicanja kao da se nešto puni u stopalu sa strane, iskočila velika kvrga i jedna manja iznad na levom stoplau.
    Bio sam na Banjici takodje i u Urgentnom, 2 puta snimao stopalo rendgenom i tvrde da nema nikakvog preloma. Skoro puna 3 meseca ležao i držao nogu gore ali problemi se nisu promenili a stopalo je bilo čak i atrofiralo pa sam ponovo vežbao da hodam.  Sada mogu po malo da hodam, otok jeste spao kako je bio, ali imam bolove u sredini stopala, kao i dalje te dve kvrge koje vire. Državno niko ništa ne zna niti može dalje. Ja i dalje ne mogu dugo da hodam i plaše me te dve kvrge koje se jesu smanjile u odnosu na pre tri meseca, ali još postoje i nezamislivo mi je da nosim zavezanu patiku a kamoli da vozim rolere što rekoh radim oko 35 godina. Čak ne mogu da hodam duže od 20 minuta. Pokušavam da postavim sliku od 100 kb i ne radi upload.

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Slika se ne vidi baš najbolje. Postoje odgovarajuća ortopedska pomagala koja mogu da smanje pritisak i opterecenje na tim delovima i tako doprinesu olakšanju tegoba.